Responsywna strona internetowa

Rok 2015 został okrzyknięty rokiem mobilnych rozwiązań i zmian, które będą wymuszały u właścicieli stron internetowych modernizacje swoich stron.

Ale czy na pewno jest to prawdą?

A może jest to celowe podgrzewanie atmosfery w celu stworzenia rynku na strony internetowe dedykowane na urządzenia mobilne lub tzw. strony internetowe o charakterze responsywnym ?

Wpis, będzie bazował na budowie strony www jestemnadiecie.com - która oferuje catering dietetyczny w Warszawie.

Klientka trafiła do nas po "przejściach" z poprzednim wykonawcą, który w trakcie prac zrezygnował z dokończenia strony www. Zlecenie polegało na dokończeniu już istniejącej strony, która miała być responsywna. Grafika została delikatnie zmieniona w stosunku od pierwowzoru. Natomiast darmowy CMS Joomla została zamieniony na nasz autorski CMS. Wynik, strona ładowała się kilkadziesiąt razy szybciej. W wersji opartej na Joomla ładowanie strony dochodziło do 30 sekund - to nie jest żart!

Obecna strona spełnia wszystkie wymagania Klientki (responsywność). Dodatkowo posiada szybki silnik i intuicyjny CMS.

Lecz czy tworzenie stron internetowych, które noszą miano responsywnych to dobre rozwiązanie?

Osobiście uważam, że raczej nie. Lepszym wyjściem jest stworzenie dedykowanej wersji strony www dla urządzeń mobilnych.

Przemawia za tym:

Responsywność nie sprawdza się również w 100%. Można znaleźć wiele przykładów stron, które wyświetlają się niepoprawnie na komputerach stacjonarnych. Procentowe ustawianie warstw nie zawsze się sprawdza.

Podsumowując, poprawnym rozwiązaniem jest budowa strony tradycyjnej + wersji dedykowanej urządzeniom mobilnym. Natomiast wg naszych obserwacji, większość naszych stron doskonale działa na urządzeniach mobilnych.

Wnioski:

Wynik naszej pracy - strona internetowa oraz wybrane materiały reklamowe:

 

Roll Up dedykowany na targi

ZADZWÓN: +48 600 395 128